Haberler
BAYRAMPAŞA’NIN ‘HUZURU’ İÇİN TOPLANDILAR
Bayrampaşa’nın güvenliği ve huzuru için Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Belediye Başkanı Atila Aydıner ile İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin ve diğer yetkililer toplantıda bir araya geldi. Bayrampaşa Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Huzur Toplantısı’nda ilçenin güvenliği enine boyuna masaya yatırıldı.

Bayrampaşa Kaymakamlığı ve Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Huzur Toplantısı’ Bayrampaşa Golden Tulip Hotel’de yapıldı. Bayrampaşa’nın güvenliğinin tüm yönleriyle masaya yatırıldığı toplantıya Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, belediye başkan yardımcıları,  siyasi partilerin temsilcileri ve muhtarlar ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN AYDINER: MOBİL TİMLERLE İLÇEMİZ DAHA GÜVENLİ
Açılış konuşmasını sunum eşliğinde Emniyet Müdürü Şahin’in yaptığı toplantıda konuşan Başkan Atila Aydıner, “Güvenlik noktasında emniyet birimlerimiz ile koordineli hareket ediyoruz. Bayrampaşa’mızın huzuru, güvenliği ve rahatı için çalışıyoruz. İlçemizin güvenlik açıklarını öğrenmek ve konuyla ilgili önlem almak için STK’lar ve halkımızla sürekli istişare ediyoruz. Emniyet Müdürlüğümüzle yaptığımız ortak çalışmalar neticesinde Bayrampaşa’daki suç oranını geçmiş yıllara nazaran oldukça düşürdük. Belediyemiz ve emniyet müdürlüğümüzün ortaklaşa kurduğu mobil güven timlerimizle parklarımıza güven geldi. Parklardaki asayiş ve güvenlik seviyesinin üst düzeye çıkarılmasından halkımız oldukça memnun. Sizlerin huzurunda, ülkemizde ve ilçemizde güvenliğin ve huzurun sağlanması için görev ve sorumluluk alan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

CANBABA: SUÇ ORANINI EN AZA İNDİRMEK İSTİYORUZ
Bayrampaşa’daki suç oranlarını daha da aşağılara indirmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Kaymakam Canbaba ise, “Özellikle uyuşturucu maddelerle mücadelede ve ilçemizdeki öğrencilerimizin güvenli bir şekilde okullarına gidebilmeleri noktasında emniyetimiz çalışmalar yapıyor. Mobil Timlerle ilçede özellikle parklardaki asayiş uygulamaları sayesinde suç oranı azaldı. İstatistikî veriler belki istediğimiz ölçülerde değil, ama birçok ilçeden çok daha iyiyiz” ifadelerini kullandı.


submit
submit