Haberler
RİZE TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI
Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından Rize Valiliği’nin desteğiyle gerçekleştirilen Rize Tanıtım Günleri etkinliği Maltepe Sahili'nde başladı. Beş gün sürecek etkinliğin açılış kurdelesi Başkan Atila Aydıner’in de aralarında bulunduğu protokol üyeleri tarafından kesildi. Etkinlik alanında Bayrampaşa Belediyesi de stant açtı.

RİDEF tarafından Rize Valiliği’nin desteğiyle gerçekleştirilen '10. Rize Tanıtım Günleri' İstanbul'da başladı. Etkinliğin açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, çok sayıda milletvekili, belediye başkanı, STK temsilcisi ve vatandaşlar katıldı.

24 Eylül pazar gününe kadar sürecek olan etkinlik boyunca Rize’nin tüm değerlerinin tanıtımı yapılacak.

“RİZE’Yİ İSTANBUL’A GETİRDİK”
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Başkan Atila Aydıner, “Rize’yi İstanbul’a getirdik. Maltepe Sahilde, bütün protokol üyelerinin katıldığı böyle güzel bir etkinlikle Rize’nin yeşilini, suyunu, havasını bütün güzelliklerini bugün burada sergiliyoruz. Bir Rizeli olarak İstanbul’da belediye başkanı olmak hakikaten güzel bir duygu, çok mutluyum. Ben bu organizasyonda emeği geçenleri kutluyorum. Bizler de Bayrampaşa Belediyesi olarak buraya kurduğumuz standımızla inşallah etkinliğe katkıda bulunacağız. Rizeli hemşerilerimizi beş gün boyunca burada ağırlayacağız ve onlarla beraber olacağız” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM”
Törende bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da, “Rizeliler olarak gittiğimiz her yere enerji veriyoruz. Bugün de burada Rize’mizi tanıtıyoruz. Rize gelişiyor. Artık çayın yanında turizm ile de anılıyor. Buradaki tanıtım günleri pazar gününe kadar devam edecek. Birlikte bu ülkeyi daha ileri noktalara taşımalıyız. Etrafımızda kurulan oyunları bozmak için bir arada olmalıyız. Gençlik ve Spor Bakanı olarak bizi tehdit eden bir tehlikeyi ifade etmek istiyorum. Uyuşturucu konusu gençlerimizi yani toplumumuz tehdit ediyor. Çocuklarımıza önce sevgimizi vereceğiz. Eve geldiklerinde bakacağız sokakta ne yaptı, okulda ne yaptı. Twitter’dan,  Whatsapp’tan değil sarılacağız çocuklarımıza. Çocuklarımıza dokunacağız sahip çıkacağız. Eğer biz dokunmazsak sokakta uyuşturucu tacirleri dokunuyor” ifadelerini kullandı.

BAKAN BAK, BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NİN STANDINDA
Rize insanının karakteristik özellikleri ve kültürü ön planda tutularak hazırlanan etkinliğe tam destek veren Bayrampaşa Belediyesi, açtığı stantla burada ilçenin tanıtımını yapıyor. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte vatandaşlar, Bayrampaşa Belediyesi’nin standına büyük ilgi gösterdi. Bayrampaşa Belediyesi’nin standını ziyaret eden önemli isimler ise Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci oldu. Başkan Aydıner de belediyenin standına gelen ziyaretçilerle tek tek ilgilendi.


submit
submit