Haberler
ŞAMPİYONLARA ÖDÜLLERİNİ BAŞKAN AYDINER VERDİ
Bayrampaşa Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası sona erdi. Turnuvada dereceye giren sporcular, düzenlenen törenle ödüllerini Başkan Atila Aydıner’in elinden aldı.

Bayrampaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde Semih Erden Spor Salonu’nda bir hafta boyunca devam eden Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası sona erdi. Turnuvada dereceye giren sporculara, düzenlenen törenle, ödüllerini Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner takdim etti.

Törende konuşan Başkan Aydıner, “Türkiye Satranç Federasyonu ile yaptığımız protokol gereği, Bayrampaşa Belediyesi olarak Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası’nın sponsorluğunu üstlendik. Ülkemiz dâhil toplam 17 ülkeden satranç tutkunu yüzlerce sporcuyu ilçemizde ağırladık.  Böyle anlamlı, çocuklarımız ve gençlerimiz için oldukça yararlı bir turnuvaya ev sahipliği yaptığımız için de oldukça mutluyuz. Turnuvada dereceye giren tüm sporcuları ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Turnuvaya Amerika Birleşik Devletleri, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, İran, KKTC, Kırgızistan, Libya, Macaristan, Mısır, Özbekistan, Suriye, Ukrayna, Ürdün, Yemen, Yunanistan ve Türkiye dâhil toplam 17 ülkeden yüzlerce sporcu katıldı. Turnuva boyunca 13’ü unvanlı 600 sporcu 5 kategoride kıyasıya mücadele etti. Turnuvanın sonunda ise toplam 34 bin TL ödül verildi.


submit
submit