Haberler
SATRANÇ İÇİN ‘ULUSLARARASI’ PROTOKOL
Türkiye Satranç Federasyonu ile Bayrampaşa Belediyesi arasında İstanbul Uluslararası Açık Satranç Turnuvası için iş birliği protokolü imzalandı.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gülkız Tulay tarafından karşılıklı imzalanan İstanbul Uluslararası Açık Satranç Turnuvası iş birliği protokolü Başkan Aydıner’in makamında yapıldı.

Satrancın özellikle çocukların zihin gelişimi için önemli bir zekâ sporu olduğunu belirten Başkan Atila Aydıner, “Tüm spor dallarında olduğu gibi satranca da büyük destek veriyoruz. Turnuvanın ilçemiz ayağının en güzel şekilde gerçekleşmesi için belediye olarak imkânlarımız dâhilinde sporcularımıza her türlü desteği sağlayacağız ve onları en iyi şekilde ağırlayacağız” dedi.

Desteklerinden ve katkılarından dolayı Başkan Aydıner’e teşekkür eden TSF Başkanı Tulay ise, “Eylül ayında başlayacak turnuvanın Türkiye’de ses getireceğine yürekten inanıyorum. Bayrampaşa Belediyesi gibi belediyelerimiz ve yerel yöneticilerimizin sunduğu destek ile uluslararası turnuvalara ülkemizin daha fazla noktasında ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İmzalanan protokol kapsamında Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası 11-17 Eylül 2017 tarihleri arasında, Semih Erden Spor Kompleksi’nde düzenlenecek ve turnuva sonunda toplam 34 bin TL ödül verilecek.


submit
submit