Haberler
BAYRAMPAŞALI ÇOCUKLAR, TATİLİN KEYFİNİ ŞENLİKTE ÇIKARDI
Bayrampaşalı çocuklar, Bayrampaşa Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk Şenliği’nde bir ay boyunca gönüllerince eğlenerek, tatilin keyfini çıkardı. Şenliğin son gününde de çocukları yalnız bırakmayan Başkan Aydıner, “Düzenlediğimiz şenlikle gözbebeğimiz olan sevgili çocuklarımızın mutluluğuna mutluluk kattık” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi’nin yaz etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Çocuk Şenliği’ renkli görüntülerle sona erdi. Şenlik boyunca her akşam etkinlik alanına gelerek çocukların mutluluğuna ortak olan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, şenliğin son gününde de çocukları yalnız bırakmadı.

Çocukları mutlu etmek amacıyla uzun soluklu bir şenlik düzenlediklerini belirten Başkan Aydıner, “Düzenlediğimiz şenlikle bir ay boyunca gözbebeğimiz olan sevgili çocuklarımızın mutluluğuna mutluluk kattık ve yaz tatilini keyifli bir şekilde geçirmelerini sağladık. Tüm çocukların gülmeye, eğlenmeye ve oynamaya hakkı vardır. O nedenle çocuklarımızın oyun alanlarının daraldığı bir zamanda, Yıldırım Mahallesi İkizler Sokak’ta genişçe bir alanı onların kullanımına sunduk ve gönüllerince eğlenmelerini sağladık. Bundan da son derece keyif aldık” dedi.

Şenliğin kapanış programına Başkan Aydıner’in yanı sıra Hayırevi Koordinasyon Merkezi Başkanı Melahat Aydıner, belediye başkan yardımcıları İsmail Gemici, Ahmet Kumbasar ve Yalçın Sırakaya ile yüzlerce çocuk ve onların aileleri katıldı.

BİR AY SÜRDÜ
Temmuz ayı boyunca Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi İkizler Sokak muhtarlık binası yanındaki etkinlik alanında her akşam saat 20.30’da başlayan Çocuk Şenliği’nde Hacivat-Karagöz oyunları, illüzyon gösterileri, interaktif çocuk oyunları ve çeşitli yarışmalar düzenlendi. Alandaki oyun gruplarında gönüllerince eğlenen çocuklar bir ay boyunca tatilin keyfini çıkardı. Şenliğe katılan çocuklara patlamış mısır, pamuk şeker ve Osmanlı macunu dağıtıldı.

Öte yandan şenlik boyunca Buz Devri, Arabalar, Yukarı Bak gibi çocukların çok sevdiği filmlerin yanı sıra Babam ve Oğlum ile Çanakkale 1915 gibi filmler de sahnelendi.

“HER YIL YAPILMASINI ARZU EDİYORUZ”
Çocuk Şenliği’nden oldukça memnun kalan aileler, “Belediyemizin düzenlediği şenlik yaz tatilinde çocuklarımız için büyük bir eğlence oldu ve onları motive etti. Tatil döneminde çocuklarımızı nereye götüreceğimizi düşünürken ilçemizdeki büyük bir alanın çocuklara ayrılması ve onlara özel bir şenlik düzenlenmesi bizlere büyük kolaylık sağladı. Çocuklarımıza ve bizlere bu imkânı sağlayan Belediye Başkanımız Atila Aydıner’e ve ekibine teşekkür ediyoruz. Böyle güzel bir etkinliğin her yıl yapılmasını arzu ediyoruz” diyerek düşüncelerini dile getirdiler.


submit
submit