Haberler
15 TEMMUZ DESTANI NASIL YAZILDI
15 Temmuz Hain Darbe kalkışmasında FETÖ terör örgütünün İstanbul'da ilk olarak seçtiği hedef Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü olmuştu. Çünkü Çevik kuvvet polisi tüm İstanbula göreve oradan gidiyordu, bunu bilen hainler önce orayı teslim almak için tanklarla çok erken saatlerde gelmişler ve polislerin göreve çıkış kapılarını kapatmışlardı. İstanbul'un düşmesi kale olarak gördükleri Bayrampaşa'ya bağlıydı. Eğer Bayrampaşa düşerse, teslim alınırsa İstanbul da düşecekti, onların hesapları doğruydu, fakat Bayrampaşa halkı hızlı bir şekilde toplanarak tankların önüne durmuş ve hainlerin planını Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile bozmuştu.

İstanbul  ilk şehidini Bayrampaşa'da verdi, Çevik kuvvet önündeki tankın üzerine  çıkan sözde asker kıyafetli  komutan Bayrampaşa halkının dağılmasını anons adiyordu fakat halk bunu kabul etmiyor hep beraber tepki göstererek tankların bulunduğu yerden kaldırılmasını istiyordu tamda o anda askerin elinden otomatik tüfeği alan sözde hain komutan  ateş etmeğe başladı, o sırada  tankın üzerine çıkan  Ümit Yolcu'nun  yaşanılan arbedede hain komutan tarafından vurularak şehit  edilmesinin üzerine halk tanka çıkarak darbecileri derdest etmiş ve emniyet güçlerine hainleri teslim etmiştir.
Çevik Kuvvet polislerinin İstanbul un diğer stratejik  noktalarındaki kalkışma yapılan  yerlerine  müdahele etmesi için Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünden çıkışları  sağlamış ve oralarda yapılmak istenen olaylarda halkla beraber bastırılmıştır.
15 Temuz Destanı Cumhurbaşkanının çağrısıyla Bayrampaşadan yazılmaya başlamış ve   tüm Türkiyenin  sokaklara  dökülmesiyle  hainlere gereken ders vermiştir. kalkışma başarısız olmuş, ve asırlar boyu unutulamayacak  bir kahramanlık detanı yazılmıştır.
BAYRAMPAŞA HALKI YİNE TEK YÜREK OLDU
15 Temmuz  hain darbe kalkışmasının 1. yıl dönümünde Bayrampaşa halkı yine tek yürek olarak Destan yazdığı Bayrampaşa Çevik Kuvvet  meydanını doldurdu ve Demokrasi nöbetine kaldığı yerden tekrar  başladı.
15 temmuz hain darbe kalkışmasının 1.yıl dönümü münasebetiyle  Bayrampaşa Belediyesi  Çevik Kuvvet Müdürlüğü önünde  Şehitlerimize ve gazilerimize saygı, Milli Birlik günü kutlama programı organize etti.   Bayrampaşa halkı erken saattenden itibaren  program yapılacak alanı hınca hınç doldurdu. alana gelen vatandaşlara Belediye görevlileri tarafından Bayrak ve yakalarına takacakları şehitlerimizi unutmadık ,unutturmayacagız yazılı rozet  dağıtıldı.
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI
15 Temmuz Şehitleri anma  ve Milli Birlik Günü etkinlikleri  tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayrampaşada da halkın Çevik Kuvvet   meydanına gelmesiyle  kutlandı  ve hain kalkışma  lanetlendi.
15 Temmuz Hain kalkışmanın  sembol yerlerinden biri olan Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde Cumartesi akşamı saat 21.00’de toplanan Bayrampaşalılar, İstiklal Marşı okudu.
Bayrampaşalılar, Belediyenin program alanına  kurduğu  dev ekrandan canlı bağlantıyla  15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Cumhurbaşkanı Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını  ve 250 şehidi temsil eden anıtın açılış  törenini takip etti.
BAYRAMPAŞA  HALKI SELA'LARLA YÜRÜDÜ
Saatler 00:13 ü  gösterdiği sırada tüm Türkiye de minarelerden sela sesleri yükseldi,Bayrampaşa haklıda sela larla beraber  Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Belediye Başkanı Atila Aydıner, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü, Bayrampaşa Sağlık Grup Başkanı, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Saadet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı İsmail Acar, Muhtarlar, Belediye ve kaymakamlık birim  müdürleri kortej eşliğinde Abdi İpekçi Caddesi’nden Çevik Kuvvet önüne yürümeye başladı. Dev bir Türk bayrağı açarak caddeyi kapatan ve oldukça kalabalık olan, kortej  yürüyüşünü  kalabalık olan nöbet alanına gelmesiylede  alan dahada kalabalıklaştı ve demokrasi nöbeti alanında adeta izdiham yaşandı
Programda mehter takımının marşları eşliğinde coşan Bayrampaşalılar, terörü lanetleyen sloganlar atarken, “Sehitler ölmez vatan bölünmez” diye tezahüratlar yaptılar.
Gecede sahneye çıkan sanatçı Serdar Tuncer, 15 Temmuz hakkında vatandaşları duygulandıran bir konuşma yaparak, Türkiye’nin bir bütün olması halinde kimsenin yenemeyeceği ve bu birliğimizi bozamayacağını söyledi.
Saadet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı İsmail Acar, MHP Bayrampaşa İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Yeşil, AK Parti İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl sahneye birlikte çıktılar. İlçe başkanları yaptıkları konuşmalarda 15 Temmuz’u lanetleyerek, Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde olmasıyla hiçbir gücün milletimizi yenemeyeceğini ifade ettiler.
Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba ve Belediye Başkanı Atila Aydıner ile birlikte sahneye çıkan 15 Temmuz’da Bayrampaşa’da şehit olan Halil İbrahim Yıldırım ve Ümit Yolcu’nun babası duygulu anlar yaşadı. Şehit babalarının duygusal konuşması vatandaşları da göz yaşlarına boğdu. Törende kısa bir konuşma yapan şehit babaları vatan için evlatlarının şehit olduğunu belirterek hükümetten idam istediler.
Gecede bir konuşma yapan  STK  yöneticileri ve Muhtarlarda terör örgütlerinin Türkiye’yi bölemeyeceklerini, her daim devletin yanında olacaklarını ifade ettiler.
Program  hafız Adem Başer hocanın Kuran-ı Kerim’in  tilavetiyle devam etti, Kur’anı Kerim okunmasının ardından sahneye çıkan Bayrampaşa İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük Şehitlerimiz için dua etti, meydanı dolduran Bayrampaşa halkı hep birlikte amin dedi.
Gece saat 02:30 sıralarında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis konuşması meydanda bulunan katılımcılar tarafından canlı olarak izlendi.
Bayrampaşa Belediyesi iki gün boyunca Çevik Kuvvet Meydanındaki Demokrasi Nöbetine gelen vatandaşlara ücretsiz  sınırsız Çay, su, çorba,sandaviç ikramında bulundu.

BAŞKAN AYDINER, MİLLETİMİZ DESTAN YAZMIŞTIR
Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde 15 Temmuz Demokrasi Nöbetinin 2. gününde ise sahneye çıkan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, hain kalkışmayı lanetledi.
16 Temmuz Pazar gecesi saat 01:00’a kadar Demokrasi Nöbeti tutan Bayrampaşalılar, meydanı yine hınca hınç doldurdu.
Demokrasi Nöbetine Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Belediye Başkanı Atila Aydıner, birim müdürleri, STK temsilcileri, muhtarların yanı sıra Eski AB Bakanı Volkan Bozkır da katıldı.
Belediye Başkanı Atila Aydıner, nöbette yaptığı konuşmada vatandaşlara kahramanlıklarından dolayı teşekkür etti. Başkan Aydıner konuşmasında, “Sizler 15 Temmuz gecesi sokağa çıkıp bu darbeye ‘dur’ demeseydiniz, biz burada olmayabilirdik. O gece kahramanlık göstererek, 2’si Bayrampaşa’dan genç kardeşlerimiz olmak üzere 250 şehit ve bin 700’e yakın gazi vererek büyük bir destana imza attınız. Öyle bir ders verdiniz ki onlar o dersi çok iyi almışlardır. Bir daha asla bu ülkede darbeye teşebbüs edemeyecekler. Dün Çanakkale’de 253 bin şehidimiz vardı, İstiklal Savaşı'nda şehitlerimiz vardı. Onlar canlarıyla, kanlarıyla sulayarak bize bu vatanı emanet ettiler. Bizim onlara minnet borcumuz vardı. İşte minnet borcunu  15 Temmuz gecesi halkımız gerçekleştirdi. Allah sizlerden razı olsun bu güçlü tavrınız bizlere aşk, heyecan, güç, kudret verdi. Türk milleti ve Bayrampaşalılar 15 Temmuz’da destan yazdı” diyerek 15 Temmuz’un önemini anlattı.
Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba ve Eski AB Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır ise yaptıkları konuşmada, Türk milletinin 15 Temmuz gecesi meydanlara inerek demokrasiye sahip çıktığını ifade ederek, birlik ve beraberliğimizi kimsenin bozamayacağını tüm dünyaya haykırdığını ifade ettiler.


Bayrampaşalılar, yazar Dursun Ali Erzincanlı’nın ilahileriyle duygusal anlar yaşadı. 16 Temmuz’u, 17 Temmuz’a bağlayan gece saat 01.00’da ise Demokrasi Nöbeti sona erdi. Başkan Atila Aydıner  gecenin sonunda 15 Temmuzun ruhuna  yakışır bir katılım gösterdikleri için tüm Bayrampaşa halkına Teşekkür mesajı gönderdi.
 


submit
submit