Haberler
İSMETPAŞA’DA İFTAR SEVİNCİ
Bayrampaşa Belediyesi, geleneksel komşuluk iftar programlarının sonuncusunu İsmetpaşa Mahallesi Karaca Sokak’ta düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, yaklaşık 4 bin komşu birlikte iftar yapmanın sevincini yaşadı. Mahalle sakinleriyle birlikte iftar yapan Başkan Atila Aydıner, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan’da Bayrampaşalı komşularımız ile aynı sofrada iftar yapmak, bizim için mutlulukların en büyüğü” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, ‘komşuluk iftarları’ kapsamında İsmetpaşa Mahallesi Karaca Sokak’ta yaklaşık 4 bin kişiye iftar verdi. Kuran-ı Kerim’in okunduğu, ilahiler ve tasavvuf musikisinin söylendiği programda, vatandaşlara iftar menüsünün yanında yüzyıllardır lezzetini koruyan lokma tatlısı da ikram edildi. Çocuklar için de çeşitli gösterilerin düzenlendiği program renkli görüntülere sahne oldu.

Karaca Sokak’taki iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz kıdıl, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri ve muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Başkan Aydıner, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan’da Bayrampaşalı komşularımız ile aynı sofrada iftar yapmak, bizim için mutlulukların en büyüğü. Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da Bayrampaşalı komşularımız ve Balkanlar’daki kardeşlerimiz ile yine suyumuzu, ekmeğimizi ve en önemlisi dostluğumuzu paylaşıyoruz. Bundan da son derece keyif alıyoruz” dedi.

NAMAZGÂH’TA İLAHİ KONSERİ
İftar programının ardından Yıldırım Mahallesi muhtarlığı yanındaki Namazgâh alanına geçen Başkan Aydıner burada teravih namazını kıldı, ardından da alanı dolduran vatandaşlar ile sohbet etti.

Öte yandan Boşnak sanatçı Zejd Soto, Namazgâh alanında teravih namazı sonrası ilahi konseri verdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konseri Başkan Aydıner de takip etti. Konserin sonunda Başkan Aydıner, Zejd Soto’ya hediye takdim etti.


submit
submit