Haberler
‘BEREKET KONVOYU’ MAKEDONYA YOLCULUĞUNU TAMAMLADI
Balkanları karış karış gezen Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu Makedonya’nın Strumica şehrinde 2 bin 500 kişilik iftar sofrası kurdu. Strumica programı ile Makedonya yolculuğunu tamamlayan konvoy, buradan Yunanistan’a hareket etti.

Bayrampaşa’dan dualarla yolcu edilen Bereket Konvoyu, Balkanlar’da iftar ve kültür sofraları kurmaya devam ediyor. Gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanan konvoy; Bulgaristan, Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Kosova ve Arnavutluk’un ardından Makedonya yolculuğunu da tamamladı. Makedonya’nın Strumica şehrinde 2 bin 500 kişilik iftar sofrası kuran konvoya Müslümanlar büyük ilgi gösterdi.

Strumica’daki iftar programına Strumica Belediye Başkanı Kosta Kostadinov, doğu Makedonya Müftüsü İsa İsmaili, siyasetçiler, bürokratlar, din adamları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

SIRADA YUNANİSTAN VAR
Strumica programı ile Makedonya yolculuğunu tamamlayan Bereket Konvoyu, buradan Yunanistan’a hareket etti. Konvoy, 22 Haziran Perşembe günü İskeçe-İnanlı-Kırköy’de, 23 Haziran Cuma günü de Gümülcine-Büyükdoğanca’da iftar programı düzenleyerek bu yılki Balkan yolculuğunu noktalayacak.


submit
submit