Haberler
‘BEREKET KONVOYU’ MAKEDONYA’DA
Balkanlar'da iftar ve kültür sofraları kurmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Makedonya’nın Debre-Mavrova ve Gostivar şehirleri ile Üsküp’ün Kırçova ilçesinde de iftar programları düzenledi. Her üç iftar programında da yaklaşık 6 bin Müslüman birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Bayrampaşa’dan dualarla yolcu edilen Bereket Konvoyu, Balkanlar’ı karış karış gezmeye devam ediyor. Gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanan konvoy; Bulgaristan, Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Kosova ve Arnavutluk’un ardından Makedonya’ya ulaştı. Makedonya’daki ilk iftar programını Manastır’da düzenleyen konvoy ardından sırasıyla Debre-Mavrova ve Gostivar şehirleri ile Üsküp’ün Kırçova ilçesinde de iftar programları düzenledi. Her üç iftar programında da yaklaşık 6 bin Müslüman birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Makedonya’daki iftar programlarına belediye başkanları, bürokratlar, din adamları, muhtarlar ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bereket Konvoyu, Makedonya’daki son iftar programını 19 Haziran Pazartesi günü Strumica’da düzenleyecek ve ardından Yunanistan’a hareket edecek.

 


submit
submit