Haberler
OKULLARDA 'SİVRİSİNEK EĞİTİMİ'
Bayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçedeki ortaokullarda öğrencilere sivrisineklerin zararları ve üreme alanlarıyla ilgili eğitici seminerler veriyor. Seminerlerde hayvanların tanıtımıyla da öğrencilere hayvan sevgisi aşılanıyor.

Bayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sivrisineklerle mücadele kapsamında, ilaçlamanın yanı sıra eğitici seminerler de vermeye başladı. Nail Reşit Ortaokulu’nda 5. sınıflara verilmeye başlanan seminerlerde öğrencilere sivrisineklerin zararları ve üreme alanlarıyla ilgili bilgiler, sesli ve görüntülü materyaller kullanılarak, veriliyor. Hayvanların da tanıtıldığı seminerlerde ayrıca öğrencilere hayvan sevgisi aşılanıyor.

Öte yandan Bayrampaşa’daki tüm okullarda öğrencilere eğitici seminerlerle ilgili broşürler dağıtılıyor.

HER OKULDA SEMİNER
Sivrisineklerin zararları ve üreme alanlarıyla ilgili eğitici seminerlerin Bayrampaşa’daki ortaokulların tümünde verilerek eğitim programının tamamlanması hedefleniyor.

ÜREME ALANLARI DURGUN SULAR
Özellikle durgun sularda üreyen sivrisinekler yaz aylarında daha yoğun görülmeye başlar. Sivrisinek üreme kaynaklarının yüzde 80’i insanlar tarafından farkında olmadan oluşturulmaktadır. Alınacak basit önlemler ile sivrisinek üreme alanları ortadan kaldırılabilir. Bunun için ilk yapılması gereken durgun su birikintilerinin kurutulmasıdır.


submit
submit