Haberler
ELLERİNE KINA YAKILAN ENGELLİ GENÇLER ASKER OLDU
Ellerine kına yakılan engelli gençler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Florya’daki Yaz Kampı’ndan temsili olarak bir günlüğüne askere uğurlandı. Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi Merkezi de 14 engelli genç ve aileleri ile birlikte yaz kampına katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, Florya’daki Yaz Kampı’nda asker kınası etkinliği düzenledi. Fiziksel veya zihinsel engelleri nedeniyle yaşıtları gibi askere gidemeyen engelli gençler, temsili olarak vatani görevlerini yerine getirmeleri için başlatılan bir günlük askerlik uygulaması kapsamında bir araya geldi. Müzikler eşliğinde asker uğurlama töreni havasında gerçekleştirilen etkinlikte engelli asker adayları doyasıya eğlendi. Çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte asker türküleri söylendi ve engelli asker adaylarının ellerine kına yakıldı. Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi Merkezi de 14 engelli genç ve aileleri ile birlikte yaz kampına katıldı.

“HERKESİN YAŞADIĞI O DUYGUYU BİZ DE YAŞIYORUZ”
Engelli gençlerin birbirinden renkli gösterilerine sahne olan asker kınası etkinliğinde engelli gençlerin aileleri evlatlarını askere gönderecek olmanın mutluluğunu yaşadı. Engelli çocuklarını bir günlüğüne askere gönderecek olan aileler, “Çok mutluyuz, herkesin yaşadığı o duyguyu biz de yaşıyoruz. Bu etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyoruz” diyerek duygularını dile getirdi.


submit
submit