Haberler
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NİN STANDINI ZİYARET ETTİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 17’incisini düzenlediği İstanbul Gençlik Festivali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla başladı. ‘Eğitimde 12 dev yıl’ sloganıyla festivalde iki stand birden açan Bayrampaşa Belediyesi’nin standlarına katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Bayrampaşa Belediyesi’nin ‘Sevgi Kafe’ standını ziyaret eden en önemli isim Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Ziyareti sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Başkan Atila Aydıner de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali'nin açılışına katıldı. Bu yıl 17’incisi düzenlenen festivalin başarılı geçmesi temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sosyal medyada gereksiz tartışmalara yol açıldığını görüyorum. Şahsım, partim ve benim adıma Cumhurbaşkanlığı sözcüsü konuşur. Başka kimse konuşmaz. Kim konuşuyorsa fitne üretiyor. Sosyal medyada sakın bu oyuna gelmeyin” dedi.

“GENÇLERİMİZ ECDATLARINA LAYIK OLDUKLARINI İSPATLAMIŞTIR”
Gençlerin 15 Temmuz’da gösterdiği kahramanlığa vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gençlerimiz 15 Temmuz'da Ulubatlı Hasan'dan gelen selamı alarak, tankların, silahların, uçakların, helikopterlerin karşısına aslanlar gibi dikildiklerinde, ecdatlarına layık olduklarını ispatlamışlardır. Hem erkeğiyle hem bayanıyla... Tankların altına girdiler mi? Girdiler. Yıldılar mı? Yılmadılar. ‘Ben Nene Hatun'un torunuyum. Ben Fatih'in torunuyum.’ dediler” şeklinde konuştu.

“KILICIMIZI KULLANMADA BİR SIKINTIMIZ YOK, AMA KALEM OLARAK AYNISINI DİYEMİYORUM”
“Yenikapı meydanında her biriniz birer ‘Fatih’ olmaya namzet gençleri görüyorum. Sizler aynı zamanda Nene Hatunların varislerisiniz. Başınız daima dik olsun” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyayı bilmek, tanımak, takip etmek çok önemli. Önce ana dilinizi, sonra da yanında en az farklı bir dil öğrenmeyi kendinize amaç edineceksiniz. Çocuklarımız Türkçeyi mükemmel kullanmanın yanında en az bir doğu bir batı dilini bilmiyorsa, burada bir eksiklik var demektir. Çünkü Türkiye’nin her alanda yetişmiş gençliğe ihtiyacı var. Millet olarak kılıcımızı kullanmada bir sıkıntımız yok, ama kalem olarak aynısını diyemiyorum. Terör örgütlerinin ülkemizi hedef almasının nedeni budur” ifadelerini kullandı.

“BENİM ADIMA CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KONUŞUR”
Sosyal medyada referandum sonuçları üzerinden kendisi ve AK Parti üzerinden yapılan tartışmalara dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son günlerde şahsım ve partim üzerinden yine böyle malayani bir tartışma başlatıldı. Benim adıma, sevgili gençler Cumhurbaşkanlığı sözcüsü konuşur. Dolayısıyla başka kimse benim adıma söz sahibi değildir, konuşamaz. Kim konuşuyorsa, onlar fitne üretiyor. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Sosyal medyada sakın bu oyunlara gelmeyin. Çünkü biz 80 milyonun gönlünü kazanmanın gayreti içerisindeyiz. Bunu başaracağız. Bugün bizimle yürümeyenler, yarın bizimle beraber yürüyebilirler. Öyle mi? Onları da kazanmaya çalışacağız. Kimseyi dışlamadık, ötekileştirmedik, hor, hakir görmedik” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından eşi Emine Erdoğan ile birlikte etkinlik alanındaki standları tek tek ziyaret etti. Bayrampaşa Belediyesi’nin standlarını da ziyaret eden Erdoğan’a bu sırada Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner eşlik etti.

Onlarca standın açıldığı İstanbul Gençlik Festivali'nin kapıları 7 Mayıs Pazar akşamına kadar ziyaretçilere açık olacak.


submit
submit