Haberler
SURİYELİ ŞAMPİYONLAR, KUPALARINI BAŞKAN AYDINER’İN ELİNDEN ALDI
Bayrampaşa Belediyesi ve Suriye Forum Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Suriyeli Çocuklar Futbol Ligi sona erdi. Ligin birincisi olan Njoom Algad takımı futbolcuları, düzenlenen törenle şampiyonluk kupalarını Başkan Atila Aydıner’in elinden aldı.

Bayrampaşa Belediyesi’nin Türkiye’de yaşayan Suriyeli çocukları spora yönlendirmek amacıyla, Suriye Forum Derneği işbirliğiyle, bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Suriyeli Çocuklar Futbol Ligi’ Terazidere Spor Kompleksi’nde düzenlenen final programı ile sona erdi.

Türkiye ve Suriye milli marşlarının çalınmasıyla başlayan final programı protokol konuşmaları ile sürdü. Konuşmaların ardından dereceye giren takımların futbolcularına kupa ve madalyalarını Başkan Atila Aydıner takdim etti. Suriyeli 350 öğrencinin oluşturduğu, toplam 20 takımın kıyasıya mücadele ettiği Suriyeli Çocukları Futbol Ligi’nin şampiyonu Njoom Algad takımı olurken, Njoom Alarab ikinci, Suker Time 2 takımı da üçüncü olmayı başardı.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliğinde gerçekleşen final programına Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı ve Bayrampaşaspor Kulübü Başkanı Yalçın Sırakaya, Bayrampaşa Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Fatih Alabacak, Suriye Forum Derneği Başkanı Ghassan Hitto, Suriyeli Eğitimciler Derneği Genel Sekreteri Muhammed Khattam, teknik direktörler, mahalle muhtarları, futbolcular ve aileleri katıldı.

“FUTBOL OTORİTESİ OLACAKLAR”
Bayrampaşa’da, Suriye Forum ve Suriyeli Eğitimciler dernekleri ile birlikte Suriyeli öğrencilerin katılımıyla ikinci kez bir futbol ligi düzenlediklerini kaydeden Başkan Atila Aydıner, “Yüzlerce Suriyeli yavrumuzun katılımıyla oldukça güzel bir etkinlik düzenledik. Yaklaşık iki ay boyunca Suriyeli öğrenci kardeşlerimizin oluşturduğu takımlar dereceye girebilmek için mücadele ettiler. Başarılı yavrularımızı ödüllendirmek ve onların mutluluğunu paylaşmak için bugün burada bir araya geldik. Dereceye giren takımların teknik direktörlerini ve futbolcularını ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Başından sonuna kadar Suriyeli Çocuklar Futbol Ligi’nin gerçekleşmesine emek veren herkese şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl bu etkinliği daha da geliştirerek devam ettireceğiz. İnanıyorum ki, bu lige katılan Suriyeli çocuklarımız birer futbol otoritesi ve futbol yıldızı olarak ülkelerine dönüp, orada büyük işler başaracaklar ve birer Cristiano Ronaldo olacaklar” dedi.


submit
submit