Haberler
VEKTÖRLERLE MÜCADELE TİYATRO İLE ANLATILDI
Bayrampaşa Belediyesi, insanlara hastalık bulaştıran sivrisinek, kene ve fare gibi vektörlere karşı farkındalığı arttırmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı ile birlikte öğrencilere yönelik eğitim amaçlı tiyatro sahneliyor.

Bayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, gençlerde vektörlere karşı bilinç oluşturmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Vektörlerle Mücadele Birimi ile birlikte ilçedeki okullarda tiyatro gösterileri sahneliyor. İlaçlama ekibinden oluşan 40 kişilik tiyatro oyuncusunun Bayrampaşa Suat Terimer Anadolu Lisesi’nde sahnelediği  ‘Vektörle Mücadele Kumpası’ isimli oyun ilçe genelindeki diğer okullarda da sahnelenecek.

VEKTÖRLER BİR MİLYON KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU

Vektörlerle taşınan hastalıkların birçoğuna karşı aşı ile korunmanın mümkün olmaması, vektörlerin insan sağlığı için büyük bir tehdit oluşturmasına neden oluyor. Ayrıca dünyada her yıl yaklaşık 1 milyon kişinin vektör kaynaklı hastalıklardan hayatını kaybetmesi nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınları listesinde de vektörler kaynaklı hastalıklar en önemli hastalıklar grubunda gösteriliyor.

OYUNUN SAHNELECEĞİ DİĞER YERLER

Oyun, 20 Nisan Perşembe günü İnönü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde, 25 Nisan Salı günü Bayrampaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda, 26 ve 28 Nisan’da da Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde 10.30-13.30 saatleri arasında sahnelenecek.

 

 


submit
submit