Haberler
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ UNUTULMADI
Başkan Atila Aydıner, Çanakkale Zaferi’nin 102. yılı münasebetiyle ilçedeki şehit ve gazi ailelerini akşam yemeğinde ağırladı. Yemekte konuşan Başkan Aydıner, “Şehit ve gazi aileleri, bu vatan için toprağa düşen ve bedenlerinden vazgeçen aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizin bize emanetidir” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, Çanakkale Şehitleri’ni anma etkinlikleri kapsamında, belediye hizmet binasında ilçedeki şehit ve gazi aileleri ile gaziler onuruna yemekli bir program düzenledi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliği yaptığı programa Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Bayrampaşa Müftüsü İzzet Şener, Başkan Aydıner’in eşi Melahat Aydıner, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, şehit ve gazi aileleri ile gaziler katıldı.

BAŞKAN AYDINER: EN GÜZEL CEVABI MİLLETİMİZ VERECEKTİR
Programda masaları dolaşarak misafirleri ile tek tek ilgilenen Başkan Atila Aydıner, “Sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Şehit ve gazi aileleri, bu vatan için toprağa düşen ve bedenlerinden vazgeçen aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizin bize emanetidir. Şehit ve gazilerimizin emanetine sahip çıkmak önemli görevlerimizden biridir. Biz, dün olduğu gibi bugün de onlarla beraberiz, onların sıkıntılarını ve dertlerini unutmamız mümkün değildir. Bu vesileyle vatanımız için şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum. Kahraman gazilerimize de Yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum. Bu topraklarda kahramanlık destanları yazan şehit ve gazilerimize şükran borçluyuz. Şehitlik bir kulun ulaşabileceği en üst mertebelerin başında gelir. Bunu Allah herkese nasip etmez. Sizler şehit anne ve babası olmak gibi büyük bir onurun sahibisiniz” şeklinde konuştu.

Konuşmasında Türk Bakanlara Avrupa’da yapılan muameleye de değinen Başkan Aydıner, sözlerini şöyle sürdürdü: "Son zamanlarda dış ve onlarla iş birliği yapan iç mihraklar her alanda gelişmekte olan, dünya liderliğini hedefleyen ülkemizi türlü türlü saldırılarla yıpratmak istiyor. Ancak Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Her türlü saldırıyı yok edecek güce ve kararlılığa sahiptir. Ülkemize saldıranlara, türlü oyunlarla gelişmemize engel olanlara ve Bakanlarımızı Avrupa’da konuşturmayanlara 16 Nisan’da aziz milletimiz en güzel cevabı verecektir."

Şehit ve gazi ailelerinin onuruna düzenlenen program müftü İzzet Şener tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve edilen dualarla sona erdi.


submit
submit