Haberler
BAYRAMPAŞALI GENÇLER, ÜÇÜNCÜ KEZ KAZANIYOR
Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Meclisi üyelerinin uyuşturucunun zararlarına dikkat çekmek amacıyla üçüncüsünü düzenlediği okullar arası ‘Hedef Olma, Kazanan Ol’ etkinliği Kur’an-ı Kerim okuma yarışması ile başladı.

Kur’an-ı Kerim okuma yarışması, kızlar ve erkekler kategorilerinde Mehmet Akif Ersor Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Erkekler Kur’an okuma yarışmasına Bayrampaşa’daki 15 liseden toplam 40 öğrenci katıldı. Yarışmanın sonunda Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Amur Ali birinci, İstanbul Ticaret Odası Lisesi’nden Emircan Süleymanoğlu ikinci, Hüseyin Bürge Adanolu Lisesi’nden Enes Aba ise üçüncü oldu. Kızlar Kur’an’ı Kerim okuma yarışmasına ise ilçedeki 15 liseden toplam 30 öğrenci katıldı. Yarışmanın sonunda Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Feyza Akgül birinci, Rıfat Canayakın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Rozarin Eriş ikinci, Halil İbrahim Yıldırım Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Nisa Arı da üçüncü olmayı başardı.

Bayrampaşalı gençler, Kur’an-ı Kerim Okuma yarışmasının ardından Satranç, Kısa Film, Futsal, Bilgi, Atletizm, Masa Tenisi, Basketbol, Voleybol, Münazara, Şiir, Kompozisyon ve Müzik olmak üzere toplam 12 dalda daha yarışacak.

BAŞKAN AYDINER: BAYRAMPAŞA GENÇLİĞİ İLE GURUR DUYUYORUM
Yaklaşık 2 bin öğrencinin takip ettiği yarışmanın açılış konuşmasını Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner yaptı. Bayrampaşa gençliği ile gurur duyduğunu söyleyen Başkan Aydıner, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlik Meclisimiz, Bayrampaşa gençliği ile ele ele vererek güzel işler başarıyor. Gençliğimizin faydalı uğraşlar içinde olduğunu gördükçe, geleceğimiz ve gençliğimiz adına oldukça umutlanıyorum. Türk gençliği dilinin, dinin, beyninin ve ilminin davacısı bir gençliktir. Ancak bu gençliği yolundan çıkarmak, saptırmak isteyen şer odakları var. İşte bizler de bu noktada devreye girerek gençlerimizi onlar için yarar sağlayacak aktivitelerin, etkinliklerin, mekânların, tesislerin içine çekiyoruz. Çünkü geleceğin Türkiye’sini bugünün gençliğine emanet edeceğiz. O nedenle gençliğimizin harcanmasına asla müsaade etmeyiz.”


submit
submit