Haberler
ENGELLİ SPORCULAR, POTADA ENGEL TANIMADI
Bayrampaşa Belediye Başkanlığı’nın organizasyonuyla bu yıl beşincisi düzenlenen 'Tekerlekli Sandalye Sokak Basketbol Turnuvası' yine nefesleri kesti. Turnuvada kadın ve erkeklerden oluşan toplam 48 engelli sporcu, şampiyonluk için kıyasıya mücadele etti.

Bayrampaşa Belediye Başkanlığı’nın organize ettiği “Tekerlekli Sandalye Sokak Basketbol Turnuvası” Semih Erden Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Bayrampaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen turnuvaya sporcular İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Samsun, Mersin ve Şanlıurfa illerinden katıldı. 3’er kişilik 16 takımdan toplam 48 engelli sporcunun mücadele ettiği turnuvada birbirinden heyecanlı toplam 46 maç oynandı. Öte yandan “Melekler Sokakta” sloganı ile bayan sporcular bu yıl da turnuvada yer aldı.

12 Eylül Cumartesi saat 13.30’da kura çekimi ile başlayan turnuvada 16.00–21.00 saatleri arasında grup maçları gerçekleşti. Kendi gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar, 13 Eylül Pazar günü oynanan finallere katılmayı hak kazandı. Final maçlarının ardından şampiyonluk maçı ise aynı gün saat 19.00’da yapıldı.

Sosyal sorumluluk ve sportif yaşam anlayışının aynı potada buluştuğu bu organizasyon saat 20.00’de ödül töreni ve kapanış konuşmaları ile sona erdi.

Sportif yaşamı engellilerle buluşturmayı ve engellilerin fırsat verildiğinde neler başarabileceklerini tüm sporseverlerle paylaşmayı amaçlayan bu turnuva, Türkiye’de ilk kez 2011 yılında Bayrampaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilmiştir.

Turnuvada dereceye giren takımlar ve kazandıkları ödüller:

Erkek Takımı

1. Pitbull:Mithat ÇETİN, Bülent YILMAZ, Aytaç ERCAN / 3.000.TL, Kupa ve Madalya

2. Barış: Engin EKİNCİ, Deniz ACAR, İlhan TUNCAY / 2.250.TL, Kupa ve Madalya

3. Osmanlı Cengaverleri:İbrahim KIRTAŞ, Sami EKİN, Uğur TOPRAK /1.500.TL, Kupa ve Madalya

4. Bağcılar:Şuayip KAPLAN, Ali ALUH, Hüseyin ERKAN / Kupa ve Madalya

Kızlar Takımı

1. Sihirli Üç Bilek:Mine ERCAN, Zümeyra TEKÇE, Maşide CESUR / 1.500.TL, Kupa ve Madalya

2. Ezeli Dostluk:Elif SOYDOĞAN, Yasemin GÜLER, Suphiye DAĞ / 1.200.TL, Kupa ve Madalya

3. Potanın Melekleri:Kinem KOLBAY, Selin ŞAHİN, Zeynep TOK / 900.TL, Kupa ve Madalya


submit
submit