BAYRAMPAŞA’DA ‘15 TEMMUZ’ UNUTULMADI
Başkan Atila Aydıner, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde vatandaşlar ve protokol üyeleri ile birlikte demokrasi nöbeti tuttu. Programda konuşan Aydıner, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi, kanla ve canla yazılan büyük bir destandır. Böylesine büyük destanları unutmak ve unutturmak mümkün değildir.” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenledi. Belediye binası önündeki Atatürk Parkı’nda düzenlenen etkinlikte, şehitlerimizin ruhu için Kuran-ı Kerim okundu ve saygı duruşunda bulunuldu. Protokol konuşmaları ile süren program demokrasi nöbeti ile devam etti. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, vatandaşlar ve ilçe protokolü ile birlikte gecenin ilerleyen saatlerine kadar demokrasi nöbeti tuttu.

“15 TEMMUZ KANLA VE CANLA YAZILAN BÜYÜK BİR DESTANDIR”
Programda konuşan Başkan Aydıner, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi, kanla ve canla yazılan büyük bir destandır. Böylesine büyük destanları unutmak ve unutturmak mümkün değildir. Bizler, bu şanlı destanı unutmadık, unutturmayacağız. Vatanımız ve bayrağımız için şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 15 Temmuz Destanı’nın 4. yıl dönümünde Bayrampaşalı değerli komşularımız ve protokol üyelerimiz ile birlikte demokrasi nöbetindeyiz. Demokrasi nöbetimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, vatan ve millet sevgisi ile devam edecek.” dedi.

Programda Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ve MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Yaşar Kaba da birer konuşma yaptı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ MEZARLARI BAŞINDA ANILDI
Başkan Atila Aydıner, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’nin 4. yıl dönümünde, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile birlikte Bayrampaşalı 15 Temmuz şehitleri Halil İbrahim Yıldırım ve Ümit Yolcu’yu Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarları başında dualarla andı.

ŞEHİDİN AİLESİNE ZİYARET
Kaymakam Şenel ile beraber Ümit Yolcu’nun ailesini de ziyaret eden Başkan Aydıner, “Onurlu, gururlu ve kahraman bir evlat yetiştirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Evladınızın aramızdan ayrılması şanla, şerefle oldu. Ne mutlu sizlere ki, şehidin annesi, şehidin babası, şehidin ailesisiniz.” ifadelerini kullandı.


submit
submit