KORONAVİRÜS TEMİZLİĞİ SÜRÜYOR
Tüm dünyayı etkisi altına alan ve on binlerce insanın ölümüne neden olan yeni tip koronavirüse karşı dezenfekte ve temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren Bayrampaşa Belediyesi, bir yandan da ilçedeki cadde ve sokakları bir bir dezenfekte ederek vatandaşlara sağlıklı yaşam alanları sunuyor. Ayrıca, temizlik çalışmaları kapsamında Bayrampaşa Devlet Hastanesi de belediye ekiplerince baştan sona yıkandı.

Dünyada hızla yayılan ve şu ana kadar on binlerce insanın ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede tüm imkânlarını seferber eden Bayrampaşa Belediyesi, dezenfekte ve temizlik çalışmalarına gece gündüz devam ediyor. İlçedeki kamusal alanların tamamını dezenfekte eden belediye ekipleri, bir yandan da cadde ve sokaklarda dezenfeksiyon çalışması yürütüyor. Yenidoğan, Orta, Terazidere, Altıntepsi, Vatan, İsmetpaşa, Muratpaşa, Kartaltepe, Kocatepe, Yıldırım ve Cevatpaşa olmak üzere 11 mahalledeki toplam 884 cadde ve sokağın tamamı belirlenen program dahilinde bir bir dezenfekte edilerek vatandaşlara sağlıklı yaşam alanları sunuluyor. Öte andan, temizlik çalışmaları kapsamında Bayrampaşa Devlet Hastanesi de belediye ekiplerince baştan sona yıkandı.

CAN KAYIBI 30 BİNİ AŞTI 
Türkiye dâhil onlarca ülkede görülen koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor. Dünya genelinde koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle şu ana kadar 600 binden fazla kişi enfekte olurken 30 bini aşkın kişi de yaşamını yitirdi.

BAŞKAN AYDINER: EVLERİMİZDE KALALIM
Koronavirüsten korunmak için evde kalmanın önemine vurgu yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Ülke ve millet olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Küresel bir sorun haline gelen koronavirüs genç yaşlı demeden maalesef 'canlarımızı' alıyor ve tehlike her geçen gün büyüyor. Biz sahada virüsle mücadele için canla başla gece gündüz çalışıyoruz. Virüsten korunmak ve yarın sevdiklerimizle birlikte güzel zamanlar geçirebilmek için, zorunlu haller dışında, mutlaka evlerimizde kalmaya devam edelim. Hep birlikte başaracağız.” dedi.

KORONAVİRÜSE KARŞI DEZENFEKTE ETTİĞİMİZ SOKAKLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ...
 


submit
submit