BİR MEKTUP 2 BİN KİTAP
Mardin’in Midyat ilçesinden Başkan Atila Aydıner’e mektupla ulaşan lise öğrencisi Müjdenur Yenigün, sınıfı ve okulu adına kitap talep etti. Bu talebe duyarsız kalmayan Başkan Aydıner, okulun kütüphanesine 2 bin kitap gönderilmesi için harekete geçti. Toplanan kitaplar büyük bir özenle paketlenerek Midyat Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi’ne gönderildi.

Bayrampaşa’daki okulları sık sık ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya gelen ve onların taleplerini yerinde alan Başkan Aydıner, bir lise öğrencisinin çok uzaklardan gelen talebine de duyarsız kalmadı. Bir mektupla Mardin’in Midyat ilçesinden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’e ulaşan lise öğrencisi Müjdenur Yenigün, sınıfı ve okulu adına kitap talep etti. Başkan Aydıner de okulun kütüphanesine 2 bin kitap gönderilmesi için harekete geçerek, liseli Müjdenur’un talebine kayıtsız kalmadı. Toplanan kitaplar büyük bir özenle paketlenerek Midyat Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi’ne gönderildi.

DERNEKLER DESTEK VERDİ
Kitap toplama kampanyasına ve kitapların Midyat’a gönderilmesine Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolu, Türkiye Bosna Sancak Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolu, Pirlepeliler Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolu ile Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolu da destek verdi. Kampanya sürecinde Bayrampaşa Belediye Meclis Üyesi Tolga Güneş de aktif rol aldı.

BÜYÜK MUTLULUK YAŞADI
Bayrampaşa Belediyesi’nin gönderdiği kitapları görünce büyük mutluluk yaşayan Müjdenur Yenigün, “Bu kadarını beklemiyordum. Kitapları görünce büyük şaşkınlık ve mutluluk yaşadım. Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın Atila Aydıner’in eğitime ve kitap okutmaya olan duyarlılığı beni çok duygulandırdı. Şahsım, arkadaşlarım ve okulum adına Sayın Atila Aydıner’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” diyerek duygularını dile getirdi.

LİSELİ MÜJDENUR YENİGÜN’ÜN İŞTE O MEKTUBU


submit
submit