CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi, Bayrampaşa’da da büyük bir coşkuyla kutlandı. Suat Terimer Anadolu Lisesi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan kutlamalar, kaymakamlık binasında tebriklerin kabulü ve İBB Bayrampaşa Tuna Spor Kompleksi’ndeki programla devam etti.

Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Bayrampaşa’da da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Suat Terimer Anadolu Lisesi’ndeki Atatürk Anıtı önünde başlayan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılı kutlamaları, kaymakamlık binasında tebriklerin kabulü ve İBB Bayrampaşa Tuna Spor Kompleksi’ndeki programla devam etti.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Garnizon Komutanı, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, STK ve siyasi parti temsilcileri ile muhtarlar, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İBB Bayrampaşa Tuna Spor Kompkeksi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, öğrenciler tarafından söylenen şarkılar, halk oyunları ve çeşitli yarışmalarla sürdü.

Başkan Atila Aydıner, programın sonunda, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen gösteri ve yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödüllerini takdim etti.

 


submit
submit