BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ KOMŞULARI İFTARDA BULUŞTURUYOR
Ramazan’ın manevi atmosferinin dört bir yanı kuşattığı şu günlerde Bayrampaşa Belediyesi, geleneksel komşuluk iftar programlarının ilkini Cevatpaşa Mahallesi Gökhan Sokak’ta gerçekleştirdi. Yaklaşık 3 bin komşunun birlikte iftar yaptığı programda, çocuklar da Hacivat ve Karagöz gösterisi eşliğinde güzel bir Ramazan akşamı geçirdi. Programa katılarak vatandaşlarla beraber orucunu açan Başkan Atila Aydıner yoğun ilgiyle karşılandı.

On bir ayın sultanı Ramazan’ın tüm güzellikleriyle gönülleri kuşattığı şu günlerde Bayrampaşa Belediyesi, ‘komşuluk iftarları’ kapsamında Cevatpaşa Mahallesi Gökhan Sokak’ta yaklaşık 3 bin kişiye iftar verdi. Komşular huzur içinde iftar ederken çocuklar da Hacivat ve Karagöz gösterisi eşliğinde güzel bir Ramazan akşamı geçirdi. Programa katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Başkan Aydıner, fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmayarak onlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

BAŞKAN AYDINER’DEN PROJE MÜJDESİ
İftar programında konuşan Başkan Aydıner, “Bugün Anneler Günü. Öyle bir günde sizlerle beraber iftar programında buluşuyoruz ki hem Ramazan-ı Şerif'in bereketi hem de annelerimizin duası birleşiyor. Sizlere ben seçim öncesi bir vaatte bulunmuştum. Benden ısrarla 'Başkanım pazar yerimizi geri getirir misiniz?' demiştiniz. Ramazan-ı Şerif bitmeden inşallah Kıyı Sokak’a pazar yerimizi getirerek Cevatpaşalı hemşehrilerimi tekrar pazarla buluşturacağız. Millet Caddemizi de prestij cadde yapacağız. Bunun da müjdesini buradan vereyim. Millet Caddesi ışık tesisatıyla bütünleşik bir şekilde yenilenecek ve böylece Cevatpaşamıza yakışan görsel zenginliğe kavuşmuş olacak. Ayrıca milli eğitim müdürlüğü ve bakanlığa da bildirdik. Halk Eğitim Merkezi binasını yenileyecek, yeni binanın altına da otopark inşa edeceğiz.” dedi.

“ÇOK GÜZEL BİR ATMOSFER”
Her yıl yapılan sokak iftarlarının Ramazan ayına renk kattığını belirten vatandaşlar, “Tüm komşular toplanıp aynı sofrada buluşuyoruz. Sokak iftarları çok güzel bir atmosfer oluşturuyor. Bizlerin aynı sofrada bir araya gelmesine imkân veren Belediye Başkanımız Atila Aydıner’e teşekkür ediyoruz” diyerek duygularını dile getirdi.

10 MAHALLEDE DAHA DÜZENLENECEK
Bu yılki ‘komşuluk iftarları’ sırasıyla Bayrampaşa’daki Kocatepe, Terazidere, İsmetpaşa, Kartaltepe, Muratpaşa, Yıldırım, Altıntepsi, Vatan, Orta ve Yenidoğan mahallelerinde de düzenlenecek.


submit
submit