DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN ÖĞRENCİLERE ‘SIFIR ATIK’ EĞİTİMİ
Daha yaşanabilir bir Bayrampaşa için temizlik çalışmalarını titizlikle sürdüren Bayrampaşa Belediyesi, bir yandan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında öğrencilere ‘geri dönüşüm’ konulu eğitimler veriyor.

Bayrampaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen, ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında Bayrampaşalı minik öğrencilere geri dönüşüm konulu eğitimler vermeye devam ediyor.  Eğitimlerde öğrencilerde çevre bilincinin oluşması, israfın önlenerek kaynakların daha verimli kullanılabilmesi için geri dönüşümün önemi, çöp olarak bilinen atıkların geri dönüşüm sayesinde tekrar kullanılabilir hale getirildiği, bu sayede ülke ekonomisine katkıda bulunulduğu ve atıkların nasıl toplanması gerektiği tek tek anlatılıyor.

Eğitimlerin ardından ise öğrencilere çam fidanı, zekâ küpü, boyama kitabı ve tohumlu kalemlerden oluşan hediye paketi veriliyor.

Şu ana kadar yaklaşık 2 bin öğrenciye verilen eğitimlerin ilçe genelindeki tüm okulları kapsayacak şekilde genişletilmesi hedefleniyor.


submit
submit