BAYRAMPAŞA’DA ‘SIFIR ATIK’ DÖNEMİ BAŞLADI
Gelecek kuşaklara daha temiz bir çevre bırakmak ve atıklar ile kaybedilen milli servetin geri kazanılması amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ Bayrampaşa’da da pratik olarak hayata geçirildi. Uygulama kapsamında ilk olarak belediye binasındaki çöp kutuları kaldırıldı ve belediye personeli konuyla ilgili Başkan Atila Aydıner tarafından bilgilendirildi.

Bayrampaşa Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında atıkları kaynağında ayrıştırmaya belediye binasında başladı. Uygulama çerçevesinde belediye binasındaki çöp kutuları kaldırıldı ve katlara atıkları ayrı toplamaya elverişli, çevreye duyarlı akıllı çöp kutuları konuldu. Konuyla ilgili de belediye personeli kültür salonunda Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner tarafından bilgilendirildi.

Öte yandan ÇEVKO Vakfı Eğitim Şefi Murat Anaç da atıkların kaynağında ayrıştırılması, atıkların geri kazandırılarak ekonomiye katkı sağlanması, atık miktarının azaltılarak doğal kaynakların verimli kullanılması konuları hakkında personele eğitim verdi.


submit
submit