BAŞKAN AYDINER, ÖĞRETMENLER İLE BİR ARAYA GELDİ
Bayrampaşa Belediyesi, geleneksel hale getirdiği 24 Kasım Öğretmenler Günü buluşmasında ilçede görev yapan öğretmenleri ve eşlerini yemekli programda bir araya getirdi. Programa ev sahipliği yapan Başkan Aydıner, “Bizleri yetiştiren eli öpülesi kıymetli öğretmenlerimiz ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçede görev yapan öğretmenlerin onuruna özel bir program düzenledi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliğinde Labella Premium Topkapı Salon’da gerçekleştirilen programa Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Başkan Aydıner’in eşi ve Hayırevi Koordinasyon Merkezi Başkanı Melahat Aydıner, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, ilçede görev yapan okul müdürleri ile yaklaşık bin öğretmen ve eşleri katıldı. Başkan Aydıner, masaları tek tek gezerek yemeğe katılan öğretmenlerin gününü kutladı.

Yemek ikramının ardından sahne alan Türk sanat müziği sanatçısı İsmail Yılmaz, birbirinden güzel şarkıları öğretmenler için seslendirdi.

“ÖĞRETMENLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”
Öğretmenler günü kutlama yemeğinde konuşan Başkan Aydıner, "Bizleri yetiştiren eli öpülesi kıymetli öğretmenlerimiz ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Öğretmen olmak, herkese nasip olmaz. Çünkü ilimle ilgilenen siz kıymetli hocalarımız bizleri yetiştirip, bugünlere getirdi. Türkiye’yi güçlü bir konuma getiren dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da siz sevgili öğretmenlerimiz yetiştirdi. O nedenle sizlere çok şey borçluyuz. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir kez daha kutluyor, vefat eden ve şehit edilen öğretmenlerimize de Yüce Allah’tan rahmet diliyorum" dedi.

Başkan Aydıner, kendisinin de Bayrampaşa’da bir dönem öğretmenlik yaptığını, öğrencilerinden bir kısmının bugün öğretmen olduğunu, onlarla karşılaştığında gururlandığını ve yıllar sonra öğrencilerinin kendisine hocam diye hitap etmesiyle büyük mutluluk yaşadığını sözlerine ekledi.


submit
submit