BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NDEN KURBAN KESME EĞİTİMİ
Kurban hazırlıklarını eksiksiz olarak tamamlayan Bayrampaşa Belediyesi, kurban kesimi yapmak isteyen vatandaşlara da sertifikalı kurban kesme eğitimi verdi.

Bayrampaşa Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile kurban kesme eğitimi almak için başvuru yapan 13 kişiye kurban kesme eğitimi verdi. Bayrampaşa Belediyesi Toplantı Salonu’nda başlayan teorik eğitimin daha sonra uygulamalı olarak devam edeceği belirtildi. Bayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü (Veteriner Hekim) Tayfun Nasuhbeyoğlu, Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde görevli Dr. Engin Moral ve Çevre Mühendisi Fatih Kocataş tarafından verilen eğitimlerde kursiyerlere kesim öncesinde, kesim sırasında ve kesim sonrasında yapılması gerekenler detaylı olarak anlatıldı. Daha sona da eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Eğitimde anlatılan konular arasında; kurban kesmenin önemi, anlamı, davranış kuralları ve temizlik, kurban kesilecek yerlerin tanzimi, hayvan sağlığı, kesim öncesi ve kesim sonrası muayene, etlerin korunmasında ve saklanmasında hijyenik ortamın sağlanması, insan sağlığı ve yaralanmalara karşı alınması gereken önlemler, ilk yardım, kurban kesiminde dikkat edilecek hususlar ve yasal olarak kesim yapılması gereken mahaller yer aldı.


submit
submit