BAYRAMPAŞA’DA 100 BİN KOMŞU İFTARDA BULUŞTU
Bayrampaşa Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ilçedeki 11 mahallede, toplam 24 farklı noktada iftar programı düzenledi. Ellerin ve gönüllerin bir olduğu ‘komşuluk iftarlarında’ yaklaşık 100 bin komşu birlikte iftar yaptı. Programlara katılan Başkan Atila Aydıner de vatandaşların iftar sevincini paylaştı. Sokak iftarlarının yanı sıra Bayrampaşa’daki Ramazan etkinliklerinin bir diğer adresi Namazgâh alanı oldu.

Bayrampaşa Belediyesi’nin bu yıl onuncusunu düzenlediği komşuluk iftarları sona erdi. Komşuluk iftarı kapsamında, her gün farklı bir mahallede, toplam 24 program düzenleyen Bayrampaşa Belediyesi, yaklaşık 100 bin komşuyu iftar sofralarında buluşturdu. Programlara katılan Başkan Atila Aydıner de vatandaşların iftar sevincine ortak oldu. Bayrampaşa’daki komşuluk iftarlarında; Kuran-ı Kerim okundu, ilahiler ve tasavvuf musikisi söylendi. Çocuklar için de Hacivat-Karagöz oyunları sahnelendi ve çeşitli gösteriler düzenlendi. Bayrampaşa Belediyesi’nin düzenlediği iftar programlarıyla yediden yetmişe tüm Bayrampaşa özlenen eski Ramazan günlerine geri döndü.

NAMAZGÂH DOLUP TAŞTI
Bayrampaşa’daki Ramazan etkinliklerinin bir diğer adresi de Namazgâh alanı oldu. Sokak iftarlarının ardından Yıldırım Mahallesi İkizler Sokak muhtarlık binası yanındaki Namazgâh alanına geçen vatandaşlar, burada teravih namazlarını kıldılar ve belediyenin düzenlediği birbirinden özel programlar ile Ramazan ayının manevi havasını birlikte teneffüs ettiler.

“KOMŞULUKTA VE KARDEŞLİKTE SINIR TANIMADIK”
Bayrampaşa ile birlikte Balkanlar’da da iftar ve gönül sofraları kurduklarını belirten Başkan Atila Aydıner, “Ramazan’ın verdiği huzuru ve mutluluğu komşuluk iftarları ile Bayrampaşa’mızda, kardeşlik iftarlarıyla da tüm Balkanlar’da birlikte yaşadık. Bayrampaşa’mızın sokaklarında ve Balkan coğrafyasında yine dostluğumuzu, kardeşliğimizi ve sevgimizi paylaştık. Komşululuğun ve kardeşliğin önündeki tüm sınırları kaldırarak on binlerce vatandaşımız ve soydaşımız ile aynı sofrada oruçlarımızı açmanın hazzını yaşadık. Bir Ramazan ayını daha arkamızda bırakmanın burukluğunu yüreklerimizde hissederken, Yüce Allah’ın bizleri Mübarek Ramazan Bayramı’na kavuşturmuş olmasının sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Bu vesileyle Bayrampaşalı hemşehrilerimin ve İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı canı gönülden kutluyor; bayramın zulüm gören mazlumların ve masumların kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.


submit
submit