BAYRAMAPAŞALILAR MURATPAŞA İFTARINDA BULUŞTU
Geleneksel ‘komşuluk iftarları’ kapsamında Bayrampaşalı komşuları iftarda buluşturmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi, 21’inci iftar programını Muratpaşa Mahallesi’nde düzenledi. Binlerce komşunun birlikte iftar yaptığı programa Başkan Atila Aydıner de katılarak, vatandaşların iftar sevincine ortak oldu.

Bayrampaşa Belediyesi, ‘komşuluk iftarları’ kapsamında, 21’inci programını Muratpaşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde düzenledi. Yaklaşık üç bin komşunun aynı duygularla aynı sofraları paylaştığı programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ile belediye başkan yardımcısı Ahmet Kumbasar da katıldı. Vatandaşların güzel bir Ramazan akşamı geçirdiği programda çocuklar için de çeşitli gösteriler düzenlendi.

“GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN AYNI DUYGULARI TAŞIYORUZ”
Programda konuşan Başkan Aydıner, “Mübarek Ramazan ayının bereketini bir yandan Bayrampaşalı komşularımızla diğer yandan da Balkanlar’daki kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Bizler, bugüne kadar komşulukta ve kardeşlikte sınır tanımadık, tanımıyoruz. Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, 24 Haziran’da vereceğimiz güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye kararı için aynı duyguları taşıyoruz” dedi.

NAMAZGÂH DOLUP TAŞIYOR
Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir etkinliğin düzenlendiği Yıldırım Mahallesi İkizler Sokak muhtarlık binası yanındaki Namazgâh alanında Bayrampaşalılarla buluşan ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş, Ramazan ayının önemini ve bu ayda yapılması gerekenleri anlattı. Öte yandan Mustafa Karataş’ın ardından sahne alan tasavvuf müziği sanatçısı Zeyd Şato, seslendirdiği ilahiler ile alanı dolduran vatandaşlara neşeli bir ramazan akşamı yaşattı.

Programın sonunda Başkan Atila Aydıner, Mustafa Karataş ve Zeyd Şato’ya birer hediye takdim etti.


submit
submit