5 BİN KİŞİLİK NAMAZGÂH
Bayrampaşalılar, 5 yıldır teravih namazlarını Bayrampaşa Belediyesi’nin hizmete sunduğu Namazgâh’ta kılıyor. Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinliklerin de yapıldığı Namazgâha vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da Yıldırım Mahallesi İkizler Sokak muhtarlık binası yanındaki alanı Namazgâha dönüştürdü. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Namazgâh'ta aynı anda yaklaşık 5 bin kişi namaz kılabiliyor. Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinliklerin de yapıldığı Namazgâha vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Erkekler ve kadınlar bölümü olmak üzere 2 kısımdan oluşan Namazgâha gelen vatandaşlara şerbet ve çay ikram edilirken, çocuklara da Osmanlı macunu dağıtılıyor.

"RAMAZAN'IN GÜZELLİKLERİNİ HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ"

Bayrampaşa Belediye Başkan Atila Aydıner, “Namazgâhımızı bu yıl da ibadete açarak teravih namazlarını binlerce vatandaşımızla birlikte burada kılıyoruz. Bereket ayı Ramazan’ın güzelliklerini komşuluk iftarlarımız ile Bayrampaşa’da, kardeşlik iftarlarımız ile de Balkanlar’da yaşarken, bu güzellikleri bir taraftan da halkımızın hizmetine sunduğumuz Namazgâh'ta hep birlikte yaşıyoruz” dedi.


submit
submit