EMİNE ERDOĞAN’IN ÖNCÜLÜK ETTİĞİ PROJE BAYRAMPAŞA’DA TANITILDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ’Sıfır Atık Projesi’ Bayrampaşa’da tanıtıldı. Proje ile atıkların çevreye verdiği zararın önlenmesi ve atıklardan alternatif enerji kaynaklarının üretilmesi amaçlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ’Sıfır Atık Projesi’ Bayrampaşa’daki bir otelde tanıtıldı. Programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Can Gökhan Balekoğlu, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve eğitimciler ile kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

“ATIK ÜRÜN MİLLİ SERVETTİR”
Sunum öncesi yaptığı konuşmada geri dönüşümün önemini anlatan Başkan Atila Aydıner, "Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin önderliğinde başlatılan bu proje 2023 hedeflerimize daha emin adımlarla yürüyebilmemiz açısından büyük önem arz ediyor. Sıfır atık felsefesi ’reddet, azalt, yeniden kullan, dönüştür ve gübrele’dir. Burada halkımızın tüm kesimlerinin bu işi sahiplenmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü atık ürün dediğimiz her şey milli servet olarak karşımıza çıkıyor. Ne atıyorsak, bunu geri dönüşüm ile değerlendirdiğimizde bu bize para, fabrika, sanayi, stadyum, yeşil alan, ağaç olarak yansıyor” dedi.

PROJE İLE ATIKLARIN ÜLKE EKONOMİSİNE KAZANDIRILMASI AMAÇLANIYOR
Toplantıda, Deha Biodizel Genel Müdürü Nihal Sözbir Karakuş ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği Teknik ve Eğitim Uzmanı Savaş Arna, yaptıkları sunum ile atık pil ve atık yağ olmak üzere çeşitli dönüşüm malzemelerinin geri dönüştürülmesi konusunda bilgiler verdiler. ’Sıfır Atık Projesi’ ile atıkların geri dönüştürülüp ülke ekonomisine kazandırılmasının önemini de anlatan Karakuş ve Arna, aynı zamanda bu proje ile atıkların çevreye verdiği zararın önlenmesi ve atıklardan alternatif enerji kaynakları üretilmesinin amaçlandığını da belirttiler.


submit
submit