YAVUZ DİZDAR SAĞLIKLI YAŞAMIN ŞİFRELERİNİ BAYRAMPAŞA’DA VERDİ
Ünlü Onkolog Doç. Dr. Yavuz Dizdar, Bayrampaşa Belediyesi’nin düzenlediği Sağlıkta Farkındalık Şöleni kapsamında Bayrampaşalı’larla buluştu. Sağlıklı beslenmenin püf noktalarını anlatan Dizdar’a vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Bayrampaşa Belediyesi’nin düzenlediği Sağlıkta Farkındalık Şöleni etkinlikleri kapsamında, ünlü Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Dizdar Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde söyleşi gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği söyleşiye Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de katıldı.

“MİLLETİMİZİN BESLENME ALIŞKANLIĞI ÇOK DEĞİŞTİ”
Yemek kültürümüzün değiştiğini anlatarak sözlerine başlayan Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Dizdar, “Milletimizin eskiden geleneği belliydi, akşamları yediği şey belliydi, doğaldı. Şimdi ise durum farklı. Ambalajlı yiyecekler arttı ve biz bunları bolca tüketiyoruz. Bu ürünler uzun süre bozulmadan kalıyor. Milletimiz bundan memnun, ancak bu ciddi bir sorun. Antibiyotiğin yasaklanmış olması iyi bir şey tabi ki, ama gıdadan alınan antibiyotik zaten fazlasıyla yeterli. Örneğin antibiyotik verilerek büyütülen tavuklar var, bunlardan uzak durmalıyız. Maalesef yaşlanmış olan tavukları kurutup yemlere katarak yamyam tavuk üretiyorlar. Yiyeceklerimizi evlerimizde hazırlayalım, bilmediğimiz ve güvenmediğimiz yerlerden gıda almayalım” dedi.

Tıp fakültesi öğrencileriyle ilgili de eleştirilerde bulunan Dizdar, Doktorun tetkik istemesinin nedeni aklındaki tanıyı doğrulamaktır. Doktor, tetkiki tanıyı doğrulamak amacıyla ister. Siz eğer o doğrulama işlemini yapacak kapasitede doktor yetiştiremiyorsanız ki yetiştiremiyoruz. Ben en tıp fakültesi öğrencilerini de görüyorum, size söyleyeceğimi şu ki korkun. Korkun, çünkü kreşte gibiler. 20 yaşında çocuklar cıvıl cıvıl geziyorlar, bir şey biliyorlar mı bilmiyorlar. Beyaz önlükleri giyiyorlar bir şey bilmeyince de hastayı itelemeye başlıyorlar. Çünkü hasta soru sorduğu anda cevap veremiyor. Yapabileceği, söyleyebileceği bir şey yok’’ diye konuştu.

" 24 YILDIR EN İYİ ŞEKİLDE SAĞLIK HİZMETİ VERİYORUZ"
İlçede yapılan sağlık hizmetleri hakkında vatandaşları bilgilendiren Başkan Atila Aydıner ise ‘‘Sağlık ocağımız vasıtasıyla 1994 yılından bugüne kadar, 24 yıldan beri vatandaşlarımıza sağlık hizmetini en iyi şekilde veriyoruz. Evlere kadar giderek evlerdeki hastalarımıza bakıyoruz. Yatalak, felçli durumda olan hastalarımızı sedyelerimizle alıyoruz, hangi hastaneye gitmek istiyorlarsa, nerede olduğunun önemi yok,  ambulansla oraya kadar götürüyoruz. Tedavisini yaptırıyoruz ve tedavi işlemleri bittikten sonra yine ambulans ile evlerine kadar bırakıyoruz” dedi.

Söyleşinin sonunda Başkan Aydıner, Yavuz Dizdar’a plaket takdim etti. Beş gün boyunca devam eden Sağlıkta Farkındalık Şöleni Yavuz Dizdar’ın söyleşisi ile sona erdi.


submit
submit