SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI
Bayrampaşa Belediyesi’nin Dünya Sağlık Haftası münasebetiyle düzenlediği, 13 Nisan Cuma gününe kadar devam edecek olan, Sağlıkta Farkındalık Şöleni renkli görüntülerle başladı. Şölene katılarak parkta ilçe protokolü ve çocuklarla birlikte ‘sağlıklı yaşam yürüyüşü’ yapan Başkan Atila Aydıner, “En değerli varlığımız sağlığımız. Sağlığımız yoksa hiçbir şeyimiz yoktur. O nedenle sağlığımızı olumsuz etkileyebilecek her şeyden uzak durmalıyız” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği Sağlıkta Farkındalık Şöleni Sabri Akpınar Parkı’nda renkli görüntülerle başladı. Şölene Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Dr. Muzaffer Saraç, Başkan Atila Aydıner’in eşi Melahat Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar, çeşitli hastanelerde görev yapan doktorlar, belediye birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

13 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK
13 Nisan Cuma gününe kadar devam edecek olan şölen boyunca uzman hekimlerin katılacağı sağlık söyleşileri ve birçok etkinlik düzenlenecek. Ayrıca sağlık kurumlarının standları da ziyaret edilebilecek. Şölene Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bayrampaşa Devlet Hastanesi, İSADEM, Türk Böbrek Vakfı, Yeşilay Bayrampaşa Şubesi, Kızılay Bayrampaşa Şubesi, Bayrampaşa Kolan Hospital, Baypark Hospital, Özel Mediworld Tıp Merkezi, Göz Vakfı ve Si-Ser İşitme Cihazları da destek veriyor.

Şölenin açılış konuşmasını yapan Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Kenan Kır, “Sağlıklı bir yaşam için vatandaşlarımızda farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir program düzenledik. Programın gerçekleşmesine büyük katkılar sunan Belediye Başkanımız Atila Aydıner’e ve proje ortaklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN AYDINER: EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ SAĞLIĞIMIZ
Şölene katılarak parkta ilçe protokolü ve çocuklarla birlikte ‘sağlıklı yaşam yürüyüşü’ yapan Başkan Atila Aydıner de, “En değerli varlığımız sağlığımız.  Sağlığımız yoksa hiçbir şeyimiz yoktur. O nedenle sağlığımızı olumsuz etkileyebilecek her şeyden uzak durmalıyız” dedi.

Türkiye’nin sağlık turizminde bir numara olduğunu vurgulayan Başkan Aydıner, “Ülkemiz son yıllarda tıp alanında büyük adımlar attı. Dünyanın dört bir yanından insanlar tedavi olmak için Türkiye’ye geliyor. Bunu sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” dediği doktorlarımızdan başkası değil. Bizler, Bayrampaşa’mızı sağlık alanında da istenen noktaya ulaştırmak için çalışıyoruz. İlçemizdeki hastane sayısı her geçen gün artıyor. Bayrampaşa Belediyesi olarak alanında uzman hekimler ile vatandaşlarımıza sağlık hizmeti veriyoruz. Sağlığa yaptıkları yatırımlar için hastanelerin yöneticilerine ve özveriyle şifa dağıtan hekimlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Şölen alanında Kaymakam Canbaba, Dr. Muzaffer Saraç ve AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Saçlı da birer konuşma yaptı.

DOÇ. DR. YAVUZ DİZDAR BAYRAMPAŞALI’LARLA BULUŞUYOR
Sağlıkta Farkındalık Şöleni kapsamında, Radyasyon Onkolojisi Doç. Dr. Yavuz Dizdar, 13 Nisan Cuma günü saat 11.00’de Bayrampaşalı’larla buluşarak beslenme, sağlık ve gelecek ilişkisi üzerine açıklamalarda bulunacak.


submit
submit