BAYRAMPAŞA’DA SOKAK HAYVANLARI AÇ KALMAYACAK
Bayrampaşa Belediyesi’nin desteği ile hayata geçirilen 'Sessiz Patiler Gönüllülük Hareketi' ve 'Sessizlerin Sesi Ol' projesi kapsamında lise öğrencileri sokak hayvanlarına boru kitleri ile mama ve su dağıtımı yaptı. Başkan Atila Aydıner’in de desteklediği projenin Türkiye genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Bayrampaşalı lise öğrencileri, Bayrampaşa Belediyesi’nin desteği ile, sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için anlamlı bir projeye imza attı. İlk ayağı Bayrampaşa’daki İsmetpaşa Parkı’nda gerçekleştirilen "Sessiz Patiler Gönüllülük Hareketi" ve “Sessizlerin Sesi Ol” projesi kapsamında, sokak hayvanlarına boru kitleri ile mama ve su dağıtımı yapıldı. Prof. İbrahim ve Fethi Pirlepeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu “Sessiz Patiler Gönüllülük Hareketi”ne Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de destek verdi. Parkta öğrencilerle ve öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Aydıner, boru kitlerine hayvanlar için mama ve su koydu. Çevrede bulunan hayvanseverlerin de takdirini kazanan projenin ülke genelinde yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

BAŞKAN AYDINER: ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
Sokak hayvanları için hayata geçirilen projenin destekçisi olacağını belirten Başkan Atila Aydıner, “Pirlepeli Lisemizin öğrencileri, öğrenci meclis başkanımız ve tüm kardeşlerimizle beraber hayata geçirdiğimiz bu mükemmel projeyi halkımıza, İstanbul’a ve ülkemize örnek olacak şekilde uyguluyoruz. Bugün başlangıç olarak İsmetpaşa Parkı’nda yaptığımız bu sessiz patilerin artık su ve gıda konularını çözme konusundaki bu güzel projemizi tüm parklarda yaygınlaştırmak üzere hazırlıklarımızı başlattık. Bu güzel proje sayesinde artık kedilerimiz ve köpeklerimiz yani hayvan dostlarımız, susuz ve gıdasız kalmayacak. Belediye olarak biz de elimizden gelen her türlü desteği yapacağız ve böylelikle bu projenin Bayrampaşa’dan bir örnek proje olarak tüm İstanbul’a ve ülkemize yayılmasını sağlayacağız. Bu nedenle burada toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle Pirlepeli Lisemizin yöneticilerine ve öğrencilerine, projeye destek veren tüm genç kardeşlerime bu güzel ve anlamlı duyarlılıkları için teşekkür ediyorum” dedi.


submit
submit