ATATÜRK BAYRAMPAŞA'DA TÖRENLERLE ANILDI
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. yıl dönümünde, tüm Türkiye’de olduğu gibi, Bayrampaşa’da da düzenlenen törenlerle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde Bayrampaşa’da düzenlenen programlarla anıldı. Anma programları, ilk olarak Suat Terimer Anadolu Lisesi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Törene Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin,  AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile ilçedeki gaziler, okul müdürleri, eğitimciler, mahalle muhtarları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, protokol üyelerinin çelenk sunumuyla başladı. Daha sonra saat dokuzu beş geçe çalan sirenlerle birlikte saygı duruşunda bulunuldu. Buradaki program, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

İkinci anma program ise Yücel Çakmaklı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.


submit
submit