‘BAYRAMPAŞA’NIN EN HAYIRLI EVİ’
İhtiyaç sahibi ailelerin her türlü ihtiyacını karşılayan, veren elle alan eli buluşturan Bayrampaşa Belediyesi Hayırevi, Başkan Atila Aydıner’in eşi Melahat Aydıner’in koordinatörlüğünde yardım serüvenine aralıksız devam ediyor. Yılda yaklaşık 6 bin ailenin tüm ihtiyaçları Hayırevi tarafından karşılanıyor.

Bayrampaşa’daki ihtiyaç sahibi ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olan Bayrampaşa Belediyesi Hayırevi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hayırevi’nde ihtiyaç sahiplerinin giyim, erzak, ev eşyası, kırtasiye malzemesi, soba ve kömür gibi her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Hayırevi’nden yardım almak isteyenlerin başvurularını Bayrampaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yapmaları gerekiyor.

MELAHAT AYDINER: VEREN ELİN ERDEMİ İLE ALAN ELİN DUASINI BULUŞTURUYORUZ
Hayırevi’nde veren elin erdemi ile alan elin duasını buluşturduklarını ve yılda ortalama 6 bin aileye yardım ettiklerini belirten Hayırevi Koordinatörü Melahat Aydıner, “İmkânlarımız ölçüsünde ihtiyaç sahibi herkese yardım elimizi uzatıyoruz. Bizim için tek kriter var, o da bizden yardım talep edenin gerçekten ihtiyaç sahibi olması” dedi.

Erzak yardımı için kart uygulamasına geçtiklerini açıklayan Melahat Aydıner, “Gıda yardımını önceden bizzat kendimiz yapıyorduk. Bunun yerine kart uygulamasına geçtik. İhtiyaç sahibi ailelerimize artık kart veriyoruz. Bu karta belirli dönemlerde bakiye yüklüyoruz. Aileler bu kart ile anlaşmalı olduğumuz markete giderek ihtiyaçlarını temin edebiliyor. Bunun yanı sıra soba ve kömür yardımımız var. Geçtiğimiz yıl 100 aileye soba hediye ettik. Bu yıl yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın soba ihtiyacını karşılamayı planlıyoruz. Bunun için hazırlıklarımızı tamamladık. Bunlara ek olarak adağını yerine getiren vatandaşlarımızın onayı ile kesim sonrasında etleri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Hayır işleri söz konusu olunca Allah insanın yolunu açıyor. Hayır yolculuğumuzda bizlere destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

EV HANIMLARI ÜRETİYOR, BAYRAMPAŞA KAZANIYOR
Hayırevi’nde yardım faaliyetleri yürütülürken, Melahat Aydıner’in girişimleri ile İsmet Paşa Parkı’nın önünde hizmete sunulan ‘Hayır Çarşısı’nda ise Bayrampaşalı hünerli kadınlar, herhangi bir ücret ödemeden el emeği göz nuru ürünlerini bir ay boyunca satışa sunarak gelir elde edebiliyor.


submit
submit