ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI BAYRAMPAŞA’DA BAŞLADI
Bayrampaşa Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası ilk tur maçlarıyla başladı. Turnuvanın açılış programında konuşan Başkan Atila Aydıner, “Böyle anlamlı, çocuklarımız ve gençlerimiz için oldukça yararlı bir turnuvaya ev sahipliği yaptığımız için oldukça mutluyuz” dedi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliğinde Semih Erden Spor Salonu’nda start alan Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası’nın açılış programına Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcıları, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney, Turnuva Direktörü ve Satranç Federasyonu Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Nuri Gençay Genç ile çok sayıda sporcu ve davetli katıldı.

“OLDUKÇA MUTLUYUZ”
Turnuvanın açılış programında konuşan Başkan Atila Aydıner, “Türkiye Satranç Federasyonu ile yaptığımız protokol gereği, Bayrampaşa Belediyesi olarak Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası’nın sponsorluğunu üstlendik. Ülkemiz dâhil toplam 17 ülkeden satranç tutkunu yüzlerce sporcuyu ilçemizde ağırlıyoruz. Böyle anlamlı, çocuklarımız ve gençlerimiz için oldukça yararlı bir turnuvaya ev sahipliği yaptığımız için de oldukça mutluyuz. Turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diliyorum. Çocuklarımızın zihin gelişimi için önemli bir zekâ sporu olan satrancın ilçemizde ve ülkemizde yaygınlaşması için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

Programda Federasyon Başkanı Gülkız Tulay ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Cemil Boz da birer konuşma yaptı.

Turnuvaya Amerika Birleşik Devletleri, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, İran, KKTC, Kırgızistan, Libya, Macaristan, Mısır, Özbekistan, Suriye, Ukrayna, Ürdün, Yemen, Yunanistan ve Türkiye dâhil toplam 17 ülkeden yüzlerce sporcu katılıyor. 17 Eylül’e kadar sürecek olan turnuva boyunca 13’ü unvanlı 600 sporcu 5 kategoride kıyasıya mücadele edecek. Turnuvanın sonunda ise toplam 34 bin TL ödül verilecek.


submit
submit