EĞİTİMDE 12 DEV YILA MUHTEŞEM ŞÖLEN
Eğitim alanında başarılarla dolu 12 dev yılı geride bırakan Bayrampaşa Belediyesi, bağlı kuruluşları BAYGEM, Bilim Merkezi ve Bilgi Evlerinde 2016-2017 döneminde eğitim gören öğrencileri muhteşem bir şölenle mezun etti. Birbirinden renkli etkinliklerle öğrencilerin hünerlerini sergilediği şölende, kursiyerler sertifikalarını Başkan Atila Aydıner’in elinden aldı.

Bayrampaşa Belediyesi’nin bağlı kuruluşları BAYGEM, Bilim Merkezi ve Bilgi Evlerinde mezuniyet töreni heyecanı yaşandı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliğinde Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Gemici, birim müdürleri, eğitim kurumlarının yöneticileri ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende sertifikalarını Başkan Aydıner’in elinden alan kursiyerler, sahnede birbirinden renkli etkinliklerle hünerlerini sergiledi.

“BİR ÜLKEYİ GELECEĞE TAŞIYAN ANA UNSUR EĞİTİMDİR”
Başkan Atila Aydıner, törende yaptığı konuşmada eğitim kurumlarının öneminde dikkat çekti ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan BAYGEM, Bilim Merkezi ve Bilgi Evleri kursiyerlerini ayrı ayrı tebrik etti. Bayrampaşa’daki tüm gençlere ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Aydıner, “Biz belediye olarak bütçemizin önemli bir kısmını eğitime harcıyoruz. 12 yıl boyunca BAYGEM başta olmak üzere Bilim Merkezimizde ve Bilgi Evlerimizde on binlerce gencimize eğitim verdik. Böylece gençlerimizin meslek sahibi olmalarını sağladık. Eğitim kurumlarımızla ilçemizin eğitim hayatına önemli katkılar sağlıyoruz. Bu sayede çocuklarımız eğitimli, geleceğe güvenle bakan, özgüven sahibi bireyler olarak yetişiyor. Bir ülkeyi geleceğe taşıyan ana unsurun eğitim olduğu bilinciyle eğitim kalitemizi daha da arttırarak, gençlerin yanında olmayı sürdüreceğiz" dedi.


submit
submit