SAĞLIKTA TAVİZ YOK
İlçedeki tüm restoranları, lokantaları, kebap ve lahmacun salonlarını denetleyen Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ayrıntılı hijyen kontrolü yaparak belirlenen kriterleri yerine getirmeyen işletmelere yeni yaptırımlar getirdi. Denetimler kapsamında, şuana kadar toplam 247 restoran ve lokanta denetlendi. Gerekli kriterleri taşımayan 131 işletmeye idari yaptırım uygulanırken, 37 iş yeri de ruhsatlandırıldı.

Vatandaşların restoran, lokanta ile kebap ve lahmacun salonlarında yedikleri gıdalardan olumsuz etkilenmemesi ve sağlıklarının bozulmaması için yoğun çaba harcayan Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, zabıta ekipleriyle birlikte ilçedeki restoran, lokanta, kebap ve lahmacun salonlarında denetimler yapıyor. Denetimlerde restoran ve lokantalarda çalışan işçilerin sağlık muayene kartları, iş elbiseleri, hamur teknelerinin temizliği, gıdaların saklandığı kaplar ve dolaplar, yemeklerin yapıldığı mutfaklar, kullanılan suyun içilebilirliği, işçilerin saç sakal kontrolleri, soyunma odaları, odaların temizliği ve sağlığa uygunluk durumu, dezenfekte, paspas temizliği, havalandırma sistemleri, etiketler ve tuvaletlerin temizliği ile işyeri açma ruhsatları tek tek kontrol ediliyor.

DENETİMLERİ GEÇENLERE TAKDİR, GEÇEMEYENLERE İDARİ YAPTIRIM
Yaklaşık 2 aydır devam eden denetimler kapsamında, şuana kadar toplam 247 restoran ve lokanta denetlendi. Denetimleri başarıyla geçen lokanta ve restoranlar takdir edilirken, geçemeyenlere ise idari yaptırım uygulandı. Aynı zamanda 37 iş yeri de ruhsatlandırıldı. Çalışmalar diğer lokanta, restoran, kebap ve lahmacun salonlarının denetlenmesiyle sürdürülecek.


submit
submit