YAŞAM
Eğitim Hizmetleri

BAYRAMPAŞA’DA EĞİTİM
Bayrampaşa’da yaşayan insanların okuma yazma oranı yüzde 99’dur. Balkanlar’dan ve yurdun dört bir yanından gelen öğrenciler, eğitimlerini Bayrampaşa’daki okullarda almaktadır. 

Bayrampaşa’da; Genel, Anadolu, Ticaret, İmam Hatip, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olmak toplam 13 lise, 25 ortaokul ve 24 ilkokul bulunmaktadır.

SINIRSIZ EĞİTİM HİZMETİ
Eğitimi, hizmetlerinin merkezine yerleştiren Bayrampaşa Belediyesi, Bayrampaşa Gençlik Merkezi (BAYGEM), Bilim Merkezleri, Bilgi Evleri, Bayram Yuva 1 ve 2 ile gençlere ve çocuklara temel ve destekleyici eğitimler vermektedir.

Bayrampaşa Belediyesi ayrıca düzenlediği çeşitli etkinliklerle öğrencilerin sınav kaygısını ortadan kaldırmakta ve doğru meslek seçiminde onlara yol göstermektedir.

Bayrampaşa’daki Meslek ve Halk Eğitim Merkezlerinde vatandaşlara mesleki eğitimler de verilmektedir.

BİNLERCE ÖĞRENCİYE BURS
Kendi bünyesindeki eğitim kurumlarında bilimsel araştırmalara imkân sunan ve eğitime tam destek veren Bayrampaşa Belediyesi, aynı zamanda da her yıl binlerce ilköğretim ve lise öğrencisine burs veriyor. Burs başvuruları, okulların açılmasının ardından Akıllı Kent Hizmet Servisimiz üzerinden alınmaktadır. Başvurular puanlama sistemiyle değerlendirilerek ilgili yıl için belirlenen miktarda öğrencilere burs verilmektedir.

ÖĞRENCİLERE STAJ YAPMA İMKÂNI
Bayrampaşa Belediyesi, her yıl onlarca meslek lisesi öğrencisine staj yapma imkânı sunuyor. Staj başvurularını İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğümüze yapan ve not ortalamasına göre değerlendirilen öğrenciler, dış stajlarını belediyemizin müdürlüklerinde ve birimlerinde yapabilmektedir.


submit
submit